Příroda jako zdroj léčivých látek – od izolace k přesnému určení struktury
Pořádá: Univerzita Karlova

Zdroj: archiv FaF UK
Prezenčně a stream
přednáška

středa 3. 11., 14:00
Publikum: 2. stupeň ZŠ, studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři
Téma: medicína a farmacie
Přibližná délka trvání: 120 min
BEZ REZERVACE

Sledovat přenos
Jak se moderní věda vypořádává s určováním struktury dosud neznámých látek izolovaných z exotických léčivých rostlin či jiných přírodních materiálů? A mají nám v dnešní době léčivé rostliny ještě co nabídnout? A jak konkrétní látku z rostliny získat? Nejen o tom s předními odborníky Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Pro zájemce navíc ukázka nejmodernějších přístrojů fakulty.
 
Další informace: https://www.faf.cuni.cz/TAV2021/?lang=cs-cz

Přednášející

prof. Ing. Lucie Cahlíková, Ph.D.
Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové
Je profesorkou farmakognozie a vedoucí Katedry farmaceutické botaniky Farmaceutické fakulty UK. Ve své vědecké práci se zabývá izolací, analýzou a biologickou aktivitou látek z rostlin, především z čeledi Amaryllidaceae (Amarylkovité).
prof. PharmDr. Lucie Nováková, Ph.D.
Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové
Je profesorkou analytické chemie na Katedře analytické chemie Farmaceutické fakulty UK. Ve své vědecké práci se zaměřuje na separační chromatografické techniky a jejich spojení s hmotnostní spektrometrií.
PharmDr. Jana Křoustková, Ph.D.
Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové
Je NMR specialistkou na Katedře organické a bioorganické chemie. Především pomocí NMR spektroskopie určuje struktury látek jak syntetických, tak látek získaných z přírodních materiálů.
Zdroj: archiv FaF UK
Zdroj: archiv FaF UK
Zdroj: archiv FaF UK
Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že je při návštěvě akcí konaných prezenčně nutné dodržovat platná vládní epidemická opatření. Děkujeme za pochopení. Váš realizační tým TAV.