Dům U Tří červených růží: exkurze do historie (nejen) Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR
Pořádá: Ústav pro soudobé dějiny AV ČR

Prezenčně
exkurze

pondělí 1. 11., 13:00
úterý 2. 11., 13:00
středa 3. 11., 13:00
čtvrtek 4. 11., 13:00
pátek 5. 11., 13:00
Publikum: 2. stupeň ZŠ, studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři
Téma: historie
Přibližná délka trvání: 45 min
REZERVOVAT
Krátká exkurze historickým objektem domu U Tří červených růží, v němž od roku 1990 sdílí Ústav pro soudobé dějiny AV ČR. Přijďte se seznámit s inspirativním prostředím historického domu a zahrady s více než 400 letou historií. V průběhu několika staletí se zde vystřídaly desítky majitelů a v objektu sídlila řada zajímavých institucí i (ne)všedních podniků. Dozvíte se o místních legendách, domovním znamení i dalších zajímavostech.
 
Další informace: www.usd.cas.cz

Přednášející

Mgr. Jiří Hlaváček, Ph.D.
Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i.
Výzkumný pracovník ÚSD AV ČR a vědecko pedagogický pracovník na Fakultě humanitních studií UK. Od roku 2018 je předsedou České asociace orální historie. Badatelsky se zaměřuje zejména na orální historii, metodologii kvalitativního výzkumu, digital humanities, paměťová studia a militární dějiny.
Mgr. Hana Bortlová-Vondráková, Ph.D.
Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i.
Výzkumná pracovnice ÚSD AV ČR. Badatelsky se zaměřuje zejména na orální historii, Latinská Amerika ve 20. století, vztahy Československa a Latinské Ameriky, dějiny španělské občanské války a frankismu.
Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že je při návštěvě akcí konaných prezenčně nutné dodržovat platná vládní epidemická opatření. Děkujeme za pochopení. Váš realizační tým TAV.