Jak se dělá počítačová hra? Vývoj adventury Svoboda 1945: Liberation v Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR
Pořádá: Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, Charles Games

ONLINE
panelová diskuze

úterý 2. 11., 10:00
Akce se koná ONLINE
Publikum: rodiny s dětmi, 2. stupeň ZŠ, studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři
Téma: historie, technika a technologie
Přibližná délka trvání: 60 min
ONLINE PŘENOS
Na začátku srpna letošního roku vyšla po více než tříletém vývoji počítačová hra ,,Svoboda 1945: Liberation", která navazuje na úspěšný ,,Attentat 1942". Na vývoji hry se podíleli také kolegové a kolegyně z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. Co obnáší práce na počítačové hře? Jak probíhala spolupráce historiků a vývojářů? Jak se tvoří scénář, aby odpovídal historickým reáliím? To vše a mnohem více se dozvíte na prezentaci hry a moderované diskusi, které se zúčastní také zástupce Charles Games.
 
Další informace: www.usd.cas.cz
 
Video upoutávka: https://www.youtube.com/watch?v=FQRWpNPxlfk

Přednášející

Mgr. Ondřej Paška
Charles Games
Softwarový inženýr ze studia Charles Games, který se podílel na vývoji výukových herních simulací Attentat 1942 a Svoboda 1945.
Mgr. Marie Černá, Ph.D.
Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i.
Výzkumná pracovnice ÚSD AV ČR. Věnuje se zejména dějinám české společnosti v letech 1945-1989, politickým a sociálním dějinám, prosazování komunistické ideologie v Československu a přítomnosti Sovětské armády v Československu (1968-1991).
Mgr. Jaroslav Cuhra, Ph.D.
Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i.
Výzkumný pracovník ÚSD AV ČR. Badatelsky se zaměřuje na problematiku prosazování komunistické ideologie v Československu, křesťanské církvi v období komunistického režimu, odporu a soudním represím.