Den s částicemi
Pořádá: Univerzita Karlova

Prezenčně
film s besedou

středa 3. 11., 19:00 (posluchárna N1)
Publikum: dospělá veřejnost
Téma: fyzika
Přibližná délka trvání: 45 min
BEZ REZERVACE
Víte, jak vypadá den částicového fyzika? Prožijte ho s ním od probuzení až do večera! Napůl kreslený a napůl hraný film Den s částicemi Vám přiblíží nejen život lidí pracujících na obřích experimentech v CERNu, ale také Vás zasvětí do tajů nejmenších známých částic, jako jsou kvarky či Higgsův boson. Den s částicemi získal v roce 2021 řadu ocenění na mezinárodních festivalech vědecko-populárních filmů, mj. první cenu v kategorii nejlepší česko-slovenský snímek na festivalu Academia Film Olomouc.
 
Další informace: www.mff.cuni.cz

Přednášející

Mgr. Vojtěch Pleskot, Ph.D.
Matematicko-fyzikální fakulta UK
Fascinace mikrosvětem přivedla Vojtěcha ke studiu fyziky na Karlově univerzitě v Praze. Jako svou specializaci si vybral částicovou fyziku, jejímž cílem je odhalit a popsat základní stavební kameny hmoty. Vojtěch je členem kolaborace ATLAS deset let. Zabývá se hledáním a studiem velmi vzácných těžkých částic, jako je Higgsův boson. Tyto částice se mohou rodit ve srážkách vysoce energetických částic na urychlovači LHC.
Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že je při návštěvě akcí konaných prezenčně nutné dodržovat platná vládní epidemická opatření. Děkujeme za pochopení. Váš realizační tým TAV.