Stíny nad kávou
Pořádá: Na mysli, Středisko společných činností AV ČR

Prezenčně
film s besedou

sobota 6. 11., 14:00

Projekce filmu je realizována ve spolupráci s neziskovou organizací Na mysli. Mezi aktivity organizace patří festival Země na talíři či evropský vzdělávací projekt Hra o klima! Na tahu před změnou klimatu.

Film (76 min) bude promítán v originálním znění s českými titulky. Po něm bude následovat beseda. 

Publikum: studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost
Téma: životní prostředí
Přibližná délka trvání: 100 min
Pro vstup do Planetária Praha je nutné dodržet aktuálně platná epidemická opatření zveřejněná na www.planetum.cz.
REZERVOVAT
Ranní šálek kávy – neoddělitelný rituál, bez kterého si mnozí z nás nedokážou představit začátek dne. Masová produkce kávy ale bohužel stojí na nezodpovědných a neudržitelných praktikách, přispívá k deforestaci a klimatické změně. Negativně ovlivňuje kvalitu půd, místní biodiverzitu a samotné farmáře. Inspirující snímek Shade Grown Coffee nám zprostředkovává vhled do alternativního udržitelného procesu v srdci tropického lesa, kde kávovníky rostou ve stínu pod korunami stromů.
 
Další informace: https://www.planetum.cz/aktualni-oteviraci-doba/covid/, https://namysli.com/filmy/stiny-nad-kavou/
 
Video upoutávka: https://vimeo.com/ondemand/shadegrowncoffee/398811497

Přednášející

Daniel Kolský
mamacoffee
Daniel Kolský je zakladatel a spolumajitel rodinné pražírny kávy a kaváren mamacoffee. Pražírnu založil v roce 2007 spolu s ženou Martou po cestě za kávovými farmáři v Etiopii. Daniel Kolský realizuje řadu projektů v rámci kávových zemí (Kolumbie, Uganda, Brazílie, Nikaragua, Myanmar / Barma, ad.).
Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že je při návštěvě akcí konaných prezenčně nutné dodržovat platná vládní epidemická opatření. Děkujeme za pochopení. Váš realizační tým TAV.