Matky Země
Pořádá: Na mysli, Středisko společných činností AV ČR

Prezenčně
film s besedou

neděle 7. 11., 14:00

ZMĚNA - beseda po filmu zrušena!

Projekce filmu je realizována ve spolupráci s neziskovou organizací Na mysli. Mezi aktivity organizace patří festival Země na talíři či evropský vzdělávací projekt Hra o klima! Na tahu před změnou klimatu.

Film (74 min) bude promítán v originálním znění s českými titulky.

Publikum: studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost
Téma: sociologie, zemědělství, životní prostředí
Přibližná délka trvání: 100 min
Pro vstup do Planetária Praha je nutné dodržet aktuálně platná epidemická opatření zveřejněná na www.planetum.cz.
REZERVOVAT
Film zobrazuje portréty pěti žen z Andské vysočiny v jejich každodenním boji o zachování tradičního a organického způsobu obdělávání půdy. Podle andské kosmovize jsou ženy se zemí silně propojeny, ženské tělo i zemská půda jsou totiž schopné dát život a nádale jej také vyživovat. V souvislosti s neustále rostoucí industrializací zemědělství, používáním chemikálií a geneticky modifikovaných semen jsou to ženy, které v souvislosti se zemí prostřednictvím sesterství přebírají roli ochránkyň.
 
Další informace: https://www.planetum.cz/aktualni-oteviraci-doba/covid/, https://namysli.com/filmy/matky-zeme/
 
Video upoutávka: https://www.youtube.com/watch?v=hQQzsHdQsVI&feature=emb_title

Přednášející

Jana Rosenbaumová
farma Lukava
Pochází z Teplic, na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích vystudovala obor Sociální práce. K přírodě i zahradě jí to táhlo již od dětství. Spolu s manželem Martinem provozuje rodinnou agroekologickou farmu. V současné době se věnují zejména pěstování biozeleniny s moderním využitím koní.
Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že je při návštěvě akcí konaných prezenčně nutné dodržovat platná vládní epidemická opatření. Děkujeme za pochopení. Váš realizační tým TAV.